Naše jednotka se v předstihu připravila na ohlašované srážky a možné povodňové ohrožení. Společně se starostou města bylo zajištěno pytlování protipovodňových pytlů a naší jednotkou rozvezeno na možná místa zatopení a lidem, kteří si požádali. Proběhla kontrola agregátů a výzbrojeni našeho vozu Ford čerpadlem, pilou a věcmi na evakuaci obyvatel. Toto vozidlo jinak slouží pouze k přepravě lidí. Od pátečního rána 13.9. jsme si rozdělili družstva dle časových možností hasičů. Započal monitoring potoka, hráze a celého koryta až do Budkova. Hráz se monitorovala také on-line, díky měření. Voda začala zřetelně stoupat v sobotu. Naše jednotka musela několikrát čistit protipovodňovou hráz za koupalištěm od naplavených větví a dřeva. Nejvíce bylo 417cm to je 17 cm nad vrchní přeliv. Voda hodně hucela, ale naštěstí nebyl nikde problém. V sobotu v 18:00 byla naše jednotka aktivována na pohotovost v případě přetečení Husinecke přehrady a v ten moment bychom jeli na evakuaci obyvatel. Změnili jsme služby a bedlivě pozorovali Husineckou přehradu jak pomalu přetéká, tak i online grafy z ČHMÚ. Naštěstí vlna nebyla tak agresivní, jak se očekávalo, a žádná evaluace neproběhla. Od nedělního rána začalo čerpání sklepů ve Vlachovo Březí, spíše vlivem spodní vody. Další čerpání trvalo tři dny v obci Mojkov, kde stékající voda z kopců udělala za domem obrovskou lagunu vody, která vtékala do domu. Čerpalo se také v Libotyni a zde jsme také odstraňovali spadlé stromy, které podemlela voda.